Materace miękkie H2
Miękkie materace to doskonały wybór dla osób, które nie wysypiają się na zbyt twardych nawierzchniach – czują drętwienie części ciała, na przykład palców u nóg. Materace miękkie są lubiane przede wszystkim przez osoby ważące mniej, ale także przez te, które poszukują materaca idealnego dla siebie. Najważniejsze jest indywidualne dopasowanie.

W naszej ofercie posiadamy pełną gamę materaców miękkich – standardowych oraz nawierzchniowych. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi modelami i doboru najlepszego materaca!

Materace miękkie – budowa
Materace miękkie powstają przede wszystkim z pianek, ale w naszym asortymencie posiadamy również materace kieszeniowe, czyli wykończone sprężynami kieszeniowymi. Zastosowanie specjalnych materiałów pozwala nam na uzyskanie poszukiwanej przez klientów miękkości.

Za miękkość materaca odpowiadają przede wszystkim pianki – termoelastyczna, lateksowa oraz wysokoelastyczna, które posiadają miękkość oznaczoną jako H1, czyli bardzo miękka, albo H2, czyli miękka.

Pianki te różnią się pomiędzy sobą właściwościami. Pianka lateksowa zapewnia bardzo dobrą elastyczność punktową, czyli podparcie dla całego ciała, a także jest przewiewna i ogranicza rozwój drobnoustrojów. Pianki termoelastyczne też świetnie dopasowują się do ciała nie tylko pod wpływem nacisku, ale też ciepła. Otulają ciało, są ciepłe w odbiorze, dlatego idealnie sprawdzają się dla osób, którym podczas snu jest zimno. Pianki wysokoelastyczne są piankami o podwyższonej trwałości w stosunku do zwykłych pianek PUR. Stosujemy pianki CITRON, które posiadają certyfikat SANITIZED® gwarantujący ich wysoką higienę.

Materace nawierzchniowe miękkie – szybki sposób na poprawę komfortu
W naszej ofercie dostępne są również materace nawierzchniowe wykonane z miękkich pianek – lateksowej, termoelastycznej oraz wysokoelastycznej. Polecane są tym osobom, które chcą nadać swojemu materacowi większą miękkość dla poprawy komfortu.

Materace nawierzchniowe mogą być stosowane na obecnie używanym materacu czy na wersalce.
Najczęściej zadawane pytania:

Czy materace miękkie przeznaczone są tylko dla osób lekkich?
Zasadniczo materace miękkie najlepiej sprawdzają się w przypadku osób ważących mniej, ponieważ nie muszą zapewniać tak dużej siły podparcia. Materace miękkie (H2) rekomendowane dla osób ważących do około 80 kilogramów, natomiast bardzo miękkie (H1) do 50-60 kilogramów, niemniej jednak powinniśmy dobierać materac pod kątem komfortu, a nie wagi.
Czy od miękkiego materaca bolą plecy?
Każdy użytkownik materaca ma swoje indywidualne potrzeby i inaczej odczuwa komfort. W związku z tym niektóre osoby narzekają na ból pleców na zbyt miękkim materacu, inne z kolei dobrze się na nim czują i śpią bardziej komfortowo niż na materacach twardszych.
Czy materace miękkie są mało wytrzymałe?
Materace miękkie mają mniejszą siłę podtrzymania ciała człowieka, dlatego mogą być mniej wytrzymałe. Dotyczy to głównie sytuacji, gdy są użytkowane przez osoby, które ważą więcej niż zalecana waga dla konkretnego typu materaca.
Co zrobić wtedy, gdy dwie osoby śpiące w jednym łóżku mają inne preferencje co do twardości materaca?
W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie dwóch oddzielnych materaców. Do łóżka o szerokości 160 centymetrów możemy wybrać dwa materace o szerokości 80 centymetrów, natomiast do tego o szerokości 180 centymetrów, dwa materace mające po 90 centymetrów szerokości. Nasza firma wykonuje również materace na wymiar.
Jak zmiękczyć używany obecnie materac?Jeżeli używany obecnie materac jest za twardy, nie ma potrzeby kupowania nowego. Rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy. Dobieramy go do rozmiaru obecnie stosownego materaca albo powierzchni do spania w wersalce i układamy na nawierzchni.