Materace hotelowe

O wygodzie snu w obiekcie noclegowym decyduje przede wszystkim zastosowany materac, który umieszczony jest w łóżku. Jakie materace hotelowe będą najlepszym wyborem?

materace hotelowe

Jesteś Zainteresowany?

Skontaktuj się z naszym działem B2B.
Przygotujemy niezobowiązującą wycenę.


  Materace
  do hoteli
  i pensjonatów

  O zadowoleniu z pobytu w hotelu czy
  w pensjonacie decyduje nie tylko jego standard, czy jakość obsługi, ale również komfort snu. Jakie materace najlepiej sprawdzają się w obiektach noclegowych? Sprawdź nasze wskazówki!

  Napisz lub zadzwoń

  Minimalne wymiary materaców hotelowych

  Przepisy wskazują, że łóżka przeznaczone do hoteli oraz w innych obiektach świadczących usługi hotelarskie powinny posiadać wymiary wynoszące co najmniej 90×200 cm w przypadku łóżka jednoosobowego, a także minimum 140×200 dla łóżka dwuosobowego.

  Poza tymi wymaganiami hotelarz ma już dowolność w wyborze modelu łóżka oraz materaca do swojego obiektu. Najczęściej zamawiane to: materace hotelowe 90×200, 140×200, 160×200, 180×200.

  Można również zamówić u nas materace na wymiar o niestandardowym wymiarze np. 90×190.

  Podstawa prawna: Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz.U. z 2011 r. nr 259 poz. 1553).

  Polecane materace hotelowe

  Nasze nakładki hotelowe

  Napisz lub zadzwoń

  Skontaktuj się z naszym działem b2b

  Wybierz najlepsze połącznie

  Bardzo dobrym rozwiązanie jest połączenie materacu na stelażu + topper zmiękczający


  1. Trwały materac kieszeniowy, wykonany jest na rdzeniu z 7-strefowych sprężyn kieszeniowych i uzupełniony matą z lateksowanego kokosa oraz wysokiej jakości pianką (ComfortBase). Materac wyposażony w klasyczny stelaż z drewna sosnowego.

  2. Materac nawierzchniowy (topper) wykonany z profilowanej, termoelastycznej pianki VISCO o właściwościach ortopedycznych i rehabilitacyjnych. Specjalne ryflowanie zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza.

  Dzięki takiemu połączeniu można z łatwością wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba jedynie górną część – nakładkę. Bez konieczności ponoszenia kosztów całego materaca. Klienci bardzo sobie chwalą to połączenie.

  Dodatkowym atutem dla hotelu może być możliwość wyboru twardości materaca przez klienta. Jeżeli klient preferuje bardziej miękki materac, stosuje się nakładkę. Jeżeli bardziej twardy można zdjąć nakładkę i zostawić sam materac z kokosem.

  Materace hotelowe
  i do pensjonatów

  materac piankowy do spania kobieta śpi

  Jakie są materace hotelowe?

  Aby zapewnić gościom maksimum komfortu, warto zapoznać się bliżej różnymi typami materaców. Jakie materac do hotelu lub pensjonatu będzie najlepszy?

  W sprzedaży możemy znaleźć obecnie pełną gamę materaców. Wśród nich znajdują się także modele, które rekomendowane są do obiektów noclegowych. Materace te możemy podzielić na różne kategorie, dlatego też przed dokonaniem zakupu warto bliżej się z nimi zapoznać.

  Najbardziej popularne typy materaców

  Materac z pianki poliuretanowej T-25, T-30

  Do jego produkcji stosuje się pianki poliuretanowe,
  w skrócie PUR. Są to pianki tapicerskie, stosowane
  w meblach tapicerowanych, na przykład kanapach czy fotelach. To najtańszy typ pianki, jednak nie zapewnia ona tak wysokiego komfortu i szybko się niszczy. Do obiektu noclegowego warto wybrać materace wysokiej jakości.

  Materac z pianki wysokoelastycznej

  Pianka wysokoelastyczna to także pianka PUR – poliuretanowa, ale ze względu na swoją inną technologię produkcji posiada także inną budowę.To pianka bardziej elastyczna i trwalsza od zwykłych pianek T-25 czy T-30, a przy tym ma niską cenę, dlatego też stanowi sprawdzony wybór do hoteli czy pensjonatów.

  Materac kokosowy

  Ten typ materaca posiada wkładkę z maty kokosowej. To mata wykonana ze sprasowanych włókien kokosowych, które nadają materacowi większą twardość. Materace kokosowe są rzadko spotykane w hotelach i innych obiektach noclegowych, ponieważ są zbyt twarde i mogą nie odpowiadać wszystkim gościom.

  materac hotelowy pocket twardy kokos

  Materac z pianki termoelastycznej – VISCO

  To jedna z najbardziej wygodnych pianek, która ma mięsistą strukturę i reaguje nie tylko na nacisk, ale również mięknie pod wpływem ciepłoty ciała. Takie materace są dość drogie, ale są także bardzo komfortowe ze względu na precyzyjne dopasowanie do krzywizn ciała, dlatego odpowiadają większości gości.

  Materac
  lateksowy

  To najwyższy luksus w branży materaców – materace lateksowe są nie tylko wyjątkowo wygodne, ale także trwałe. Produkowane są z lateksu syntetycznego, naturalnego albo też z ich mieszanki. Materace lateksowe ze względu na swoją wysoką cenę są rzadko spotykane w obiektach hotelowych.

  Materace hotelowe
  – jaka twardość będzie najlepsza?

  Do jego produkcji stosuje się pianki poliuretanowe,
  w skrócie PUR. Są to pianki tapicerskie, stosowane
  w meblach tapicerowanych, na przykład kanapach czy fotelach. To najtańszy typ pianki, jednak nie zapewnia ona tak wysokiego komfortu i szybko się niszczy. Do obiektu noclegowego warto wybrać materace wysokiej jakości.

  Materace średnio-twarde (H3) znajdują się tutaj: https://materaceproducenta.pl/produkty/materace-srednio-twarde-h3/

  Zadowolenie z noclegu jest powiązane nie tylko z typem materaca, ale także z jego czystością. Aby goście mogli bezpiecznie się wyspać, warto wybrać materac wyposażony w odpowiedni pokrowiec ochronny zabezpieczający przed przenikaniem zanieczyszczeń, a także ułatwiający higienę. Warto pamiętać o regularnym praniu pokrowca na materac – należy robić to w temperaturze 60-95 stopni Celsjusza, co pozwoli na usunięcie większości drobnoustrojów.

  Dodatkowo zastosować można higieniczne podkładki z tworzyw sztucznych, które dobrze chronią przed płynnymi zabrudzeniami. Dla poprawy trwałości materac hotelowy należy regularnie odwracać. Dzięki temu jego eksploatacja będzie następować równomiernie.

  Wtedy, gdy materac jest już mocno zniszczony, czyli nie gwarantuje maksymalnegokomfortu snu lub też nie jest higieniczny, należy wymienić go na nowy. Goście śpiący na podniszczonych materacach na pewno nie będą zadowoleni, co może przełożyć się także na negatywną opinię o obiekcie.

  Jakie materace do obiektów noclegowych?

  Najczęściej wybierane modele to:

  • sprężynowe
  • piankowe

  Zarówno materace sprężynowe, jak i materace piankowe są w stanie zapewnić gościom wysoki komfort snu.
  Pierwszy typ materaców, czyli materace sprężynowe najczęściej występują w wariancie kieszeniowym. Materac kieszeniowy posiada sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach, dlatego też każda z nich pracuje indywidualnie. Taka konstrukcja przekłada się na wyższy komfort snu, ponieważ materac lepiej dopasowuje się do krzywizn ciała. Takie materace obkładane są piankami. Materace kieszeniowe są też trwalsze niż wykonane z samej pianki. Z tego powodu są częściej wybierane do obiektów noclegowych.

  Z kolei drugi typ materaców, czyli materace piankowe nie posiadają wkładu sprężynowego i w całości wykonane są z różnych

  Łóżko hotelowe z materacem – standardowe czy kontynentalne?

  W obiektach noclegowych możemy znaleźć różnego rodzaju łóżka, które podzielić można na dwie kategorie, a mianowicie na:

  • kontynentalne
  • standardowe

  W Polsce najczęściej spotykamy łóżka standardowe, które posiadają konstrukcję składającą się z ramy ze stelażem oraz z materaca. Na Zachodzie, a także w USA bardziej popularne są łóżka kontynentalne, które posiadają już inną budowę, co przekłada się także na ich komfort użytkowania. Takie łóżka są także postrzegane jako bardziej luksusowe.

  Łóżko kontynentalne – wysokie łóżko posiadające kilka materaców ułożonych na siebie warstwowo. Podstawa to drewniana rama z nóżkami, na którą nakłada się materac bazowy sprężynowy (tzw. boxspring). Na materacu bazowym umieszcza się drugi materac przeznaczony do spania. Dodatkowo, w niektórych łóżkach kontynentalnych dla większego komfortu stosuje się toppery – cieńsze materace nawierzchniowe.

  Łóżka kontynentalne najczęściej posiadają tapicerowane ramy. Gdy chodzi o komfort, łóżka kontynentalne mogą zapewnić lepszą jakość snu, dlatego t

  Napisz lub zadzwoń

  Skontaktuj się z naszym działem b2b

  Pamiętaj o higienie materaca!

  Przeczytaj jak dbać o materac.

  materac hotelowy - jak dbać

  Podsumowanie

  Podsumowując, dobór odpowiedniego materaca do hotelu, pensjonatu czy też do innego obiektu noclegowego ma szczególne znaczenie. Jego rodzaj będzie wpływał na komfort snu gości, a tym samym na ich satysfakcję z pobytu. Warto zatem postawić na wysoką jakość materaców, aby każdy odwiedzający dany obiekt mógł wspominać swój wyjazd tylko pozytywnie. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać ze wsparcia specjalisty, który pomoże Ci dobrać idealny model materaca.

  materac hotelowy pocket twardy kokos

  Jesteś Zainteresowany?

  Skontaktuj się z naszym działem B2B.
  Przygotujemy niezobowiązującą wycenę.


   Izabela Karkocha

   Od 7 lat prowadzi sklep z materacami do spania. Interesuje się i cały czas pogłębia swoją wiedzę dotyczącą wpływu snu na zdrowie, produktywność i długowieczność.
   Rozwija kanał na YouTube o tym jak spać lepiej i wygodniej.