Certyfikaty marki Materace dla Ciebie

Gwarancja na materac

Jakość i bezpieczeństwo

certyfikowanych produktów

Nasze produkty lateksowe posiadają następujące certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo i higienę ich użytkowania:

certyfikat oeko-tex standard100

Certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100 jest znakiem bezpieczeństwa produktów włókienniczych, potwierdzającym ich wysoką jakość. Produkty oznaczone tym znakiem spełniają wszelkie standardy, zostały przetestowane pod kątem obecności szkodliwych substancji, groźnych dla zdrowia człowieka, tj. pestycydy czy metale ciężkie.

OEKO-TEX® STANDARD 100 jest certyfikatem tworzonym na bazie pracy podzielonej między 17 instytutów badawczych, które składają się na Międzynarodowe Stowarzyszenie Oeko-Tex z 40 oddziałami na całym świecie. Katalog kryteriów, który stanowi podstawę do badań na zawartość substancji szkodliwych opiera się na najnowszych odkryciach naukowych i jest stale aktualizowany. Kryteria testowe i związane z nimi metody badań są normalizowane na poziomie międzynarodowym i są szeroko ujęte jako wytyczne w warunkach zakupu i dostawy.

Do tej pory wydano już 51 000 certyfikatów dla milionów różnych produktów, ponad 6 500 firmom na całym świecie. OEKO-TEX® STANDARD 100 stał się najbardziej znanym i powszechnie uznawanym znakiem dla tkanin, pod kątem zawartości substancji szkodliwych.

TLS AIR SYSTEM

TLS Air System jest nowoczesnym systemem zbudowanym z sieci teleskopowych szpilekZapewnia on doskonałą cyrkulację powietrza, stanowi barierę dla rozwoju grzybów i pleśni, gdyż chroni przed wilgocią. Dodatkowo system ten natychmiastowo reaguje na zmianę temperatury ciała, poprawiając tym samym komfort snu.

EuroLATEX ECO STANDARD

Certyfikat EuroLATEX Eco Standard został stworzony przez niemiecki instytut TFI, który poddał badaniom piankę lateksową i gwarantuje zgodność tego materiału z europejskimi standardami zdrowia i środowiska.

WF DRY SYSTEM

Certyfikat WF4 Dry System jest gwarancją trwałości materiału, jakim jest lateks. Stanowi dowód jego wytrzymałości podczas prób wystawiania go na oddziaływanie zarówno gorącego jak i świeżego powietrza podczas produkcji.

MATTRESS DURABILITY

Certyfikat MATTRESS DURABILITY ozacza, że produkt został poddany specjalnemu testowi wytrzymałości. Materac był 30 000 razy poddany naciskowi 100 kilogramowej rolki. Jest to certyfikat wykonany zgodnie z europejskimi normami.

DEVELOPED IN COLLABORATION WITH UNIVERSITY

DEVELOPED IN COLLABORATION WITH UNIVERSITY to certyfikat, który oznacza, że produkt został przetestowany przy współpracy z Uniwersytetem w Padwy i Lecce, w celu poprawy i rozwoju nowych produktów wraz z pomocą największych europejskich pracowników badawczych.

LAPI – PROOF REPORT

Postanowienia certyfikatu LAPI – PROOF REPORT stanowią, że produkt jest zgodny z włoskimi (Class 1IM) i angielskimi (British Standard CRIB 5) przepisami przeciwpożarowymi.

FRESHNESS TEST

Certufikat FRESHNESS TEST to badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Padwie. Jego celem jest określenie jaka ilość ciepła niezbędna jest do wzrostu temperatury danego materiału o 1° C oraz utrzymanie jak najdłuższej świeżości materiału.