Najczęściej kupowane materace (bestsellery) TOP3

1. Materac kieszeniowy dwustronny H2/H3 Morfeusz

Morfeusz to zdecydowanie najpopularniejszy model z naszej oferty w 2023 roku. Materac ten zbiera bardzo dobre opinie. Jest objęty 10 letnią gwarancją. W ciągu 7 lat prowadzenia sklepu nie odnotowaliśmy żadnej reklamacji a jest to najczęściej kupowany model.

materac kieszeniowy dwustronny kokos h2/h3 warstwy

Typ:kieszeniowy
Twardość:H2/H3
Wysokość:17cm lub 19cm w zależności od wybranej grubości pianki + pokrowiec
Certyfikaty:OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac kieszeniowy dwustronny został stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie wyjątkowy komfort i zdrowy sen. Z jednej strony zapewnia miękkość klasyfikowaną jako H2, z drugiej zaś średnią twardość oznaczoną jako H3. Ten materac posiada rdzeń z 7-strefowych sprężyn kieszeniowych, a także dodatkową warstwę z lateksowanego kokosa oraz wysokiej jakości pianki ComfortBase, co zapewnia doskonałe wsparcie i wygodę podczas snu. Całość materiału jest osłonięta antyalergicznym pokrowcem, który dostępny jest w czterech wersjach: Dormia, Aloe Vera, Medicott/Tencel lub Silver Active. Gwarancja jeszcze lepszej higieny i komfort snu.

Morfeusz to również najczęściej wybierany materac przez właścicieli hoteli i pensjonatów. Cenią go przede wszystkim za trwałość oraz bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała podczas snu. Jest to materac dwustronny dlatego w szybki sposób można dostosować twardość do potrzeb Klienta. Idealnie nadaje się dla par, dzięki 7-strefowym wkładom ruchy partnera są nieodczuwalne dla drugiej osoby.

Jeśli masz trudności z wyborem między miękkim a średnio twardym materacem, Morfeusz będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

2. Materac kieszeniowy z obustronnym kokosem H3/H4 Atlas

Materac kieszeniowy - twardy z kokosem - warstwy

Typ: kieszeniowy
Twardość: H3/H4
Wysokość: 19cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac ten posiada dwie różne twardości. Jedna strona materaca to twardość H3 średnio twarda – najlepszy wybór dla osób o wadze między 80 a 110 kg oraz osób lubiących spać na twardej powierzchni (1 cm maty kokosowej). Druga strona materaca jest bardzo twarda H4 dzięki 2cm warstwie kokosu lateksowanego. Ta strona będzie najbardziej odpowiednia dla osób ważących powyżej 110 kg.

Wkład kieszeniowy 7-strefowy – Sprężyny o różnym stopniu twardości zostały rozmieszczone w siedmiu strefach, żeby zapewnić odpowiednie podparcie poszczególnym częściom ciała.

Dwustronnie wykończony higieniczną pianką ComfortBase oraz utwardzającymi matami z naturalnego kokosa lateksowanego. Najlepszy dla osób, które preferują twarde materace, ale jednocześnie zależy im na wysokim komforcie snu.

Zastosowana pianka oraz sprężyny kieszeniowe gwarantują wysoką elastyczność punktową i redukują bóle pleców. Materac wykończony jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

3. Materac piankowy termoelastyczny + pianka wysokoelastyczna HR H1/H2 Ceres

Materac piankowy termoelastyczny + pianka wysokoelastyczna HR warstwy

Typ: piankowy
Twardość: H1/H2
Wysokość: 17cm  + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Ceres to materac dwustronny, który łączy w sobie piankę HR (12 cm) oraz piankę MEMORY (5cm), zapewniając zrównoważony komfort snu. Z jednej strony twardość H1 dla osób do 60 kg, z drugiej strony twardość H2 dla osób o wadze 40-80 kg (lubiące miękkie powierzchnie).

Pianka wysokoelastyczna HR 12 cm: charakteryzuje się zwiększoną sprężystością i wytrzymałością. Jej nieregularna struktura, z milionami pęcherzyków, doskonale dostosowuje materac do kształtu ciała użytkownika, zapewniając wysoki komfort snu i doskonałą wentylację. To materiał wyjątkowo sprężysty i elastyczny, reagujący szybko na zmiany pozycji podczas snu. Materac z pianką HR jest polecany szczególnie dla alergików.

Pianka termoelastyczna “MEMORY” PerfectSuite 5cm: reaguje zarówno na nacisk, jak i na temperaturę ciała, doskonale dopasowując się do kształtu ciała podczas snu. Zapewnia to uczucie bez uciskowego komfortu, a także izoluje ruchy. Jest to szczególnie korzystne, gdy dwie osoby śpią na materacu.

Wykończony jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

Najwygodniejsze materace do spania (Premium) TOP3

1. Materac piankowy H2 lub H3 Sensit

Mogę śmiało napisać, że materac Sensit jest materacem najwygodniejszym. To luksusowy produkt wykonany z bardzo dobrze dobranych, wysokiej jakości pianek. Ich połączenie daje niesamowity efekt wygody i pomaga zrelaksować się ciała podczas snu. Materac jest zaprojektowany w dwóch twardościach materac Sensit H2 dla osób od 50kg do 75k kg i twardszy materac Sensit H3 dla osób powyżej 70 kg.

Luksusowy materac piankowy warstwy

Typ: piankowy
Twardość: H3 lub H2
Wysokość: 25cm
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Sensit w całości wykonany z wysokiej jakości pianek. Wysokość wraz z pokrowcem to 25cm. 15cm rdzeń z pianki HR + 5cm pianka VISCO (memory) + 4cm pianka lateksowa.

Materac Sensit burzy stereotyp, że nie istnieje jeden uniwersalny materac, który sprosta wszystkim oczekiwaniom. Jego rdzeniem jest wysokoelastyczna pianka HR FreshElastic, zapewniająca stabilne wsparcie i optymalne podparcie ciała. Charakteryzuje się ona specyficzną, porowatą strukturą, która umożliwia swobodny przepływ powietrza wewnątrz materaca, co wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas snu.

W centrum materaca znajduje się warstwa o grubości 5 cm, wykonana z pianki PerfectSuite (memory/VISCO). To właśnie ta warstwa reaguje na nacisk ciała i jego temperaturę, dostosowując się do jego kształtu i zapamiętując go. Ta delikatna pianka niweluje naciski na ciało, poprawiając krążenie krwi w tkankach podskórnych i redukując uczucie drętwienia kończyn. Warto jednak zaznaczyć, że może ona nieco zatrzymywać ciepło. Dlatego w górnej warstwie materaca Sensit zastosowano piankę FlexyLateks o grubości 4 cm, która skutecznie eliminuje problem przegrzewania się, a także nadaje materacowi pożądaną sprężystość.

Materac Sensit łączy w sobie doskonały komfort snu z nowoczesnym designem. Warto pamiętać, że materace piankowe najlepiej sprawdzają się na stelażach, których prześwit listew nie przekracza 5 cm. Dzięki temu można pełni cieszyć się wszystkimi zaletami tego wyjątkowego produktu.

2. Materac MultiPocket z obustronnym lateksem i kokosem H3 Horus

Materac multipocket - obustronny kokos + lateks - warstwy

Typ: kieszeniowy
Twardość: H3
Wysokość: 22cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Kolejnym bardzo chętnie wybieranym i bardzo dobrze ocenianym materacem jest materac Horus. Jest to materac twardości H3. Najczęściej wybieranej twardości, która sprawdza się dla par o dużej różnicy w wadze oraz dla osób, które wolą raczej twarde powierzchnię, ale jednocześnie cenią sobie wysoki komfort snu. Dobrą robotę w tym modelu robi wkład kieszeniowy multipocket oraz doskonałe połączenie utwardzającego kokosa i komfortowej pianki lateksowej.

Horus to materac średnio twardy. Idealny dla osób ważących powyżej 80kg lub o mniejszej wadze, ale lubiących raczej twarde materace.

Ten obustronny materac zbudowany jest na bazie wysokiej klasy 7 strefowej formatki MultiPocket (508 szt. sprężyn na m2 ). Obustronnie obłożony twardą matą kokosową i 4 cm warstwą pianki lateksowej. Całość wykończona jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

3. Materac Multipocket pianka wysokoelastyczna i kokos H2/H3 Lalita

Materac multipocket wysokoelastyczny z kokosem H2/H3 - warstwy

Typ: kieszeniowy
Twardość: H2/H3
Wysokość: 21cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Dwustronny materac Lalita został zaprojektowany z myślą o osobach doceniających wysoki komfort oraz higienę snu. Z jednej strony miękki H2, z drugiej średnio twardy H3.

Materac zbudowany jest na bazie wysokiej klasy 7-strefowej formatki MultiPocket (508 szt. sprężyn na m2 ). Obustronnie obłożony wysokiej jakości pianką HR FreshElastic o grubości 4 cm i z jednej strony warstwą kokosu lateksowanego.

Pianka wysokoelastyczna HR (FreshElastic) o stopniu twardości H2/H3 zapewnia materacowi elastyczność punktową, co sprawia, że kręgosłup podczas snu jest odpowiednio podparty. Doskonale się dopasowuje i szybko reaguje na zmianę położenia ciała w czasie snu. Jest to pianka o otwartokomórkowej strukturze, co zapewnia doskonałą wentylację materaca. Grubość pianki to 4 cm po obu stronach materaca.

Całość wykończona jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

Najlepsze bardzo twarde materace TOP3

1. Materac kieszeniowy dwustronny z obustronnym kokosem H4 Tyche

Wiele osób, lubi spać na naprawdę twardych powierzchniach. Jeżeli klient pyta mnie o dobry twardy materac zdecydowanie polecam materace z kokosem a szczególnie wyjątkowo twardy obustronnie obłożony podwójnym kokosem materac Tyche.

warstwy Materac pocket z obustronnym kokosem

Typ: kieszeniowy
Twardość: H4
Wysokość: 20cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac Tyche to materac bardzo twardy o twardości H4, z 7-strefowymi sprężynami kieszeniowymi oraz dwustronną warstwą higienicznej pianki i kokosowej maty lateksowanej. Idealny dla osób, które preferują wyjątkowo twarde materace, nie rezygnując z komfortu snu.

Wyjątkową cechą jest podwójna mata kokosowa, łącząca naturalne włókna kokosowe z lateksem. Zapewnia ona doskonałą przewiewność, wilgoć oraz właściwości antyalergiczne. To najlepszy wybór dla miłośników wyjątkowo twardej powierzchni spania. Materac można obracać góra/dół bez utraty właściwości powierzchni do spania.

Szczególnie polecany dla:

  • Osób o większej wadze (nawet powyżej 110 kg).
  • Par, które potrzebują stabilnej powierzchni do spania.
  • Osób o pełniejszej budowie ciała.
  • Osób, które cenią sobie niezwykle twardą powierzchnię spania.

2. Materac kieszeniowy z podwójnym kokosem H4 Zeus

Materac z podwójnym kokosem bardzo twardy warstwy

Typ: kieszeniowy
Twardość: H4
Wysokość: 18cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Jest to jednostronna wersja materace Tyche. Posiada warstwę kokosa tylko z jednej strony. Twardy (H4) z 7-strefowymi sprężynami kieszeniowymi, z higieniczną pianką oraz utwardzającymi matami z naturalnego kokosu. Zastosowana pianka oraz sprężyny kieszeniowe gwarantują wysoką elastyczność punktową i redukują bóle pleców. Materac wykończony jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

3. Materac kieszeniowy z obustronnym kokosem H3/H4 Atlas

Materac kieszeniowy - twardy z kokosem - warstwy

Typ: kieszeniowy
Twardość: H3/H4
Wysokość: 19cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac jest dwustronny, więc można go przekręcać góra/dół. Z jednej strony ma 2cm warstwę kokosa lateksowanego – twardość H4, z drugiej 1cm warstwy tego kokosa – twardość H3. Dzięki temu materac daje dużą elastyczność. Jeśli twardość H4 okaże się zbyt twarda, zawsze można przekręcić materac na drugą stronę H3. Dwustronnie wykończony higieniczną pianką ComfortBase zapewnia wysoki komfort snu.

H4 – ta strona będzie najbardziej odpowiednia dla osób ważących powyżej 110 kg.

H3 – najlepszy wybór dla osób o wadze 80-110 kg 

Wkład kieszeniowy 7-strefowy – Sprężyny o różnym stopniu twardości zostały rozmieszczone w siedmiu strefach, żeby zapewnić odpowiednie podparcie poszczególnym częściom ciała.

Zastosowana pianka oraz sprężyny kieszeniowe gwarantują wysoką elastyczność punktową i redukują bóle pleców. Materac wykończony jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

Najlepsze bardzo miękkie materace TOP3

1. Materac piankowy termoelastyczny + pianka wysokoelastyczna HR H1/H2 Ceres

Miękki materac piankowy Ceres to idealny wybór dla osób, które po prostu lubią spać na miękkim. Często dostaję telefony od klientów z podziękowaniem za pomoc w doborze tego materaca. Osobiście śpię na tym modelu od 5 lat. Pianka visco (memory) doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i reaguje na ciepło. Często polecam ten materac również dzieciom powyżej 10 roku życia.

Materac piankowy termoelastyczny + pianka wysokoelastyczna HR warstwy

Typ: piankowy
Twardość: H1/H2
Wysokość: 17cm  + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Ceres to materac dwustronny, który łączy w sobie dwie różne pianki, zapewniając zrównoważony komfort snu. Z jednej strony znajduje się pianka HR (12 cm), która nadaje materacowi twardszą powierzchnię. Z drugiej strony, pokryliśmy go dodatkową 5-centymetrową warstwą pianki termoelastycznej, znanej jako pianka “MEMORY”, która reaguje na ciepło ciała i zapewnia miękkość.

Pianka HR, czyli wysokoelastyczna pianka poliuretanowa, charakteryzuje się zwiększoną sprężystością i wytrzymałością. Jej nieregularna struktura, z milionami pęcherzyków, doskonale dostosowuje materac do kształtu ciała użytkownika, zapewniając wysoki komfort snu i doskonałą wentylację. To materiał podobny do lateksu, wyjątkowo sprężysty i elastyczny, reagujący szybko na zmiany pozycji podczas snu. Materac z pianką HR jest także higieniczny i polecany szczególnie dla alergików.

Pianka termoelastyczna, czyli pianka “MEMORY” PerfectSuite, reaguje zarówno na nacisk, jak i na temperaturę ciała, doskonale dopasowując się do kształtu ciała podczas snu. Zapewnia to uczucie bezuciskowego komfortu, a także izoluje ruchy, co jest szczególnie korzystne w przypadku korzystania z materaca przez parę.

Materace z pianką wysokoelastyczną są stosunkowo lekkie, co ułatwia ich obracanie i transport. Materac Ceres łączy w sobie najlepsze cechy obu pianek, zapewniając komfortowy sen bez kompromisów. Wykończony jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera.

2. Materac kieszeniowy z pianki termoelastycznej H1/H2 Apollo

Materac kieszeniowy miękki z pianką VISCO warstwy

Typ: kieszeniowy
Twardość: H1/H2
Wysokość: 16cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac Apollo to wysokiej klasy materac kieszeniowy z 2 cm warstwą lekkiej pianki termoelastycznej VISCO (lub 3cm). Takie połączenie powoduje, że zapewnia on niezrównany komfort snu dla osób najbardziej

Pianka termoelastyczna VISCO (memory) PerfectSuite – nazywana także pianką z pamięcią. Jest to nowoczesna pianka zaprojektowana początkowo dla NASA, która cechuje się wysoką elastycznością punktową. Mięknie pod wpływem ciepła ludzkiego ciała oraz jego nacisku, a tym samym daje idealne podparcie w każdym jego punkcie. Pianka termoelastyczna jest także stosowana w materacach ortopedycznych oraz przeciwodleżynowych. Dobrze przepuszcza powietrze i ma właściwości antyalergiczne.

Materac posiada wkład kieszeniowy 7-strefowy 272 szt./m2. Sprężyny kieszeniowe, typu pocket są zapakowane w pojedyncze kieszonki, dlatego każda z nich pracuje samodzielnie pod wpływem nacisku.

Wykończony jest z użyciem pokrowca antyalergicznego Dormia lub Aloe Vera  działa regeneracyjnie i nawilżająco, nadaje skórze delikatność, wspomaga ukrwienie, łatwo zdejmowany, do prania w 40st.C.

3. Materac wysokoelastyczny H2 Mojry

Materac wysokoelastyczny H2 warstwy

Typ: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 18cm + pokrowiec
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac w całości wykonany z pianki wysokoelastycznej zwanej również pianką HR. Model ten ma właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. Świetnie się sprawdza dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych o wadze ciała do 80 kg.

Pianka wysokoelastyczna HR FreshElastic zapewnia bardzo dobrą wentylację. To bardzo higieniczny model, szczególnie polecany dla alergików. 18 cm pianki świetnie dopasowuje się do kształtów ciała. Jest to rodzaj pianki poliuretanowej o zwiększonej sprężystości i wytrzymałości. W odróżnieniu od zwykłej pianki poliuretanowej posiada bardziej nieregularną strukturę. Zbudowana jest z milionów pęcherzyków, dzięki czemu zapewnia perfekcyjne dopasowanie materaca do kształtu ciała osoby na nim śpiącej i gwarantuje przyjemny komfort snu.

Materac jest stosunkowo lekki, co umożliwia jego łatwe i swobodne obracanie góra/dół oraz głowa/nogi.

Pokrowiec ALOE VERA ma właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne i nawilżające. Nadaje skórze delikatności. Chroni przed pojawianiem się i rozmnażaniem roztoczy! Tkanina zewnętrzna składa się z 35% bawełny oraz 65% poliestru. Jest wytrzymała i odporna na rozerwania i ścieranie. Zamek pozwala na łatwe zdejmowanie i utrzymanie produktu w czystości. Pokrowiec do prania w 40st C, jego właściwości są odporne na częste pranie.

Najczęściej kupowane materace dla dzieci (bestsellery) TOP3

1. Materac dla dziecka piankowy Hevea SnuDo

SnuDo to zwycięzca tej kategorii w 2023 roku. Jest to Wyrób Medyczny Kl. I. Pamiętaj, że nie każdy materac dla dziecka jest materacem medycznym. Materac medyczny musi spełnić określone normy aby został dopuszczony do sprzedaży.

materac piankowy dla dzieci hevea snudo

Wiek dziecka: 2+, 4+, 6+
Typ: piankowy
Twardość: H3
Wysokość: 12 cm
Wyrób Medyczny: TAK Kl. I
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac dwustronny, antyalergiczny, wysokoelastyczny dla dzieci i młodzieży. Strona gładka bezstrefowa dla dzieci mniejszych (2+) i strona 3 strefowa dla dzieci starszych o większej wadze. Płyta z pianki wysoko elastycznej typu kaltschaum (HR) o dwóch różnych stronach użytkowych 3 strefowej perforowanej i bezstrefowej – grubości 11 cm.

Konstrukcja materaca wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa, co minimalizuje pojawianie się jego dolegliwości. Materac medyczny produkowany jest z materiałów, które są bezpieczne dla zdrowia – przepuszczają powietrze, zmniejszają ryzyko rozwoju pleśni i roztoczy, dlatego rekomendowane są dla osób z alergiami. Wkład o dużej gęstości zapewnia trwałość produktu i dobre oparcie dla kręgosłupa.

Pokrowiec zewnętrzny z dzianiny AEGIS Natural Care pikowanej włókniną klimatyzowaną. Jest bezzapachowa, miękka, odporna na mycie i wielokrotne pranie.

2. Materac dla dziecka lateksowy Hevea Junior

materac lateksowy hevea junior

Wiek dziecka: 2+, 4+, 6+
Typ: lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 10-11 cm (+/- 1cm)
Wyrób Medyczny: TAK Kl. I
Certyfikaty: Lateks posiada certyfikat Euro-Latex

Materac Junior to Wyrób Medyczny kl. I. Antyalergiczny, trwały i zdrowy materac lateksowy dla dzieci pow. 2 roku życia. Materac posiada lateks perforowany o dużej gęstości: 3 strefowej (szerokość 70 i 80 cm) i 3 strefowej z wzmocnioną strefą lędźwiową (od szerokości 90 cm), grubości 9 cm (dla rozmiaru 160/70) i 10 cm (dla pozostałych rozmiarów).

Materac dwustronny: dwie identyczne strony użytkowe. Środowisko antyalergiczne.

Pokrowiec z dzianiny AEGIS pikowanej owatą 200g, rozpinany i zdejmowany do prania. Bawełna 30%/, Poliester 70%, apretura AEGIS. Technologia Aegis Microbe Shield.

3. Materac dla dziecka piankowo-lateksowy Hevea SnuDo Max

Wiek dziecka: 2+, 4+, 6+
Typ: piankowo-lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 15 cm
Wyrób Medyczny: TAK Kl. I
Certyfikaty: OEKO-TEX® STANDARD 100

Materac z pianki wysokoelastycznej oraz pianki lateksowej. dwóch różnych stronach użytkowych 3 strefowej i bezstrefowej – grubości 11 cm. Wyrób Medyczny kl. I.

Płyta z pianki wysokoelastycznej –  typ kaltschaum (HR) o dwóch różnych stronach użytkowych 3 strefowej i bezstresowej – grubości 11 cm.

Płyta lateksowa – jednostronnie obłożona płytą z elastycznego lateksu typu Ocean Blue grubości 3 cm. Lateks z żelem silikonowym wchłania nadmiar wilgoci z otoczenia materaca – zapobiega uczuciu spoconej skóry, poprawia mikroklimat i chroni przed rozwojem grzybów i pleśni.

Pokrowiec AEGIS Natural Care z dzianiny pikowanej włókniną klimatyzowaną.​ Dzianina jest bezzapachowa, miękka, odporna na mycie i wielokrotne pranie. Można prać stosując programy dla dzianin delikatnych w temp. do 60 st.C.

Zamów jeden z najlepszych materacy dla siebie

Przygotowaliśmy powyższy ranking materaców, aby każdy mógł wybrać najodpowiedniejszy materac dla siebie. Wyspanie się i zadowolenie naszych klientów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Jeżeli nadal nie masz pewności, który model będzie dla Ciebie lub Twojej rodziny najodpowiedniejszy, skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomożemy dokonać właściwego wyboru.

Napisz lub zadzwoń

Skontaktuj się z naszymi doradcami

Izabela Karkocha
Od 7 lat prowadzi sklep z materacami do spania. Interesuje się i cały czas pogłębia swoją wiedzę dotyczącą wpływu snu na zdrowie, produktywność i długowieczność.
Rozwija kanał na YouTube o tym jak spać lepiej i wygodniej.