Materace kieszeniowe
Materace kieszeniowe wykonane z wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych. Gwarantują idealne dopasowanie, trwałość na lata oraz wyjątkowy komfort snu!

Materace kieszeniowe zaliczane są do grupy materaców sprężynowych. Obecnie są jednymi z najbardziej popularnych materaców, które zapewniają zdrowy i przyjemny sen i dodatkowo wyróżniają się przystępnymi cenami.

Budowa materaca kieszeniowego
Głównym elementem konstrukcyjnym materaca kieszeniowego są sprężyny kieszeniowe. Są to specjalne sprężyny umieszczone w pojedynczych kieszonkach – stąd też nazwa tych materaców. Dzięki temu każda sprężyna pracuje osobno, co przekłada się na bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtu ciała.

Materace kieszeniowe najczęściej wyposażane są w we wkład 7-strefowy, co oznacza, że zastosowano w nich sprężyny o różnorodnej twardości, które rozmieszczone są w strefach odpowiadających anatomii człowieka. Wobec tego materace strefowe dają większy komfort snu od niestrefowych.

W materacu kieszeniowym oprócz sprężyn kieszeniowych stanowiących rdzeń stosuje się też dodatkowe warstwy. Najczęściej to pianki lateksowe, termoelastyczne (VISCO) oraz wysokoelastyczne, a także wkłady kokosowe. W zależności od rodzaju wykorzystywanych warstw materac zyskuje dodatkowe właściwości i określony stopień twardości.

Materace kieszeniowe – dla kogo będą najlepsze?
Materace kieszeniowe mają uniwersalne zastosowanie i powinny spełnić oczekiwania każdego poszukującego zdrowego i regenerującego snu. Polecane są także dla osób z bólami kręgosłupa i nadmiernie napiętymi mięśniami.

Ponadto materace kieszeniowe mogą być stosowane przez osoby z alergiami. Wówczas najlepiej wybrać model wyposażony w dodatkowe pianki o antyalergicznych właściwościach, na przykład piankę lateksową. Materac powinien być także wyposażony w antyalergiczny pokrowiec.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi modelami materaców kieszeniowych – przygotowaliśmy szeroką gamę wysokiej jakości produktów dla najbardziej wymagających klientów!
Najczęściej zadawane pytania:

Czy materace kieszeniowe są wytrzymałe?
Tak, w naszych materacach stosujemy specjalne sprężyny, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i trwałością w stosunku do konkurencyjnych produktów. Gwarancja na wkład ze sprężyn kieszeniowych wynosi 10 lat.
Czy materace kieszeniowe mogą być stosowane przez alergików?
Tak, najlepiej wybrać model z dodatkową warstwą np. pianki lateksowej. Warto też kupić materac w pokrowcu antyalergicznym – wszystkie nasze pokrowce są antyalergiczne. Materace kieszeniowe nie wyróżniają się jednak tak wysoką przewiewnością jak materace piankowe, które preferowane są przez większość alergików. Zapoznaj się z naszymi materacami piankowymi .
Jaki stelaż dokupić od materaca kieszeniowego?
Materace kieszeniowe dobrze współpracują ze wszystkimi rodzajami stelaży, w tym z tanimi stelażami ze zwykłych deseczek. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie stelaż elastyczny, który współpracuje z materacem.
Czy materace kieszeniowe z 7 strefami są dobre dla niskich osób?
Tak, ale osoby mające poniżej 150 centymetrów powinny spać bliżej środka materaca, co wynika z rozłożenia stref komfortu.
Czy materace kieszeniowe mogą być używane przez dwie osoby jednocześnie?
Tak, ponieważ wyróżniają się dobrą elastycznością punktową, dlatego dwie osoby jednocześnie będą mogły spać na nim komfortowo. Gdy zależy nam na jeszcze wyższej wygodzie, możemy wybrać materace lateksowe lub termoelastyczne, które posiadają jeszcze większą elastyczność punktową.
Jak dbać o materace kieszeniowe
Materace kieszeniowe powinny być regularnie (raz na 3-4 miesiące) przekładane, w przypadku materacy dwustronnych możemy je obrócić, a w przypadku jednostronych przekręcić góra – dół.