Materace twarde
Dla każdego, kto nie lubi materaców miękkich, przygotowaliśmy pełną kolekcję materaców twardych w kategorii H4. To idealny wybór nie tylko dla osób o wyższej wadze, ale również każdego, komu śpi się bardziej komfortowo na twardszym materacu.

W ofercie posiadamy różne modele materaców twardych – także materaców jednostronnych oraz nawierzchniowych. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich z nich!

Jak zbudowane są nasze materace twarde?
Aby osiągnąć pożądany stopień twardości w materacu, stosujemy warstwy kokosu lateksowanego w formie mat. Kokos lateksowany powstaje poprzez połączenie włókien kokosa z płynnym lateksem. Mata o grubości 1 centymetra umieszczana jest wtedy w materacu pod warstwą pianki.

Maty kokosowe znane są ze swojej twardości – nie tylko dobrze usztywniają materac, ale również zapewniają wyższy komfort osobom poszukującym twardszych nawierzchni. Mata sprawia także, że materac dobrze pochłania i oddaje wilgoć i posiada właściwości antyalergiczne.

Wybrane modele twardych materaców są produkowane jako dwustronne – są wykończone z każdej strony matami kokosowymi albo posiadają je tylko z jednej strony. Dzięki temu górna i dolna strona materaca posiada inną twardość. Użytkownik może dopasować ją indywidualnie do swoich oczekiwań, aby sen był dla niego jak najbardziej komfortowy.

W naszej ofercie dostępne są też materace nawierzchniowe wykonane z maty kokosowej w pokrowcu. Sprawdzą się wtedy, gdy chcemy podnieść twardość materaca bez kupna nowego.

Dla kogo polecane są twarde materace?
Nadal możemy spotkać się z przekonaniem, że twarde materace są najwygodniejsze. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Twardość materaca powinniśmy dobrać indywidualnie, ponieważ każda osoba ma inne preferencje.

Zasadniczo jednak materace twardsze rekomendowane są dla osób cięższych. Wtedy materac nie zapada się tak mocno pod większym ciężarem, co wpływa nie tylko na wygodę snu, ale również na jego trwałość. Materace o twardości H4 rekomendowane są dla osób mających ciężar powyżej 100 kilogramów. Materace średnio-twarde oznaczone symbolem H3 polecane są osobom ważącym od 80 do 100 kilogramów.
Najczęściej zadawane pytania:

Czy twardy materac jest dobry dla każdego?
Nie, ponieważ powinien być dopasowany indywidualnie do oczekiwań i potrzeb użytkownika. Najlepiej przetestować materac przed zakupem albo zakupić materac dwustronny o innej twardości z każdej strony – wtedy możemy dobrać najbardziej komfortową dla nas stronę.
Czy materace twarde zużywają się wolniej?
Tak, zasadniczo ich trwałość jest większa, ale nie powinniśmy kupować twardego materaca tylko dlatego, ponieważ zależy nam na jego jak najdłuższym użytkowaniu. Najważniejszym parametrem decydującym o zakupie powinien być nasz komfort.
Co wtedy, gdy dwie osoby śpiące w jednym łóżku mają inne preferencje co do twardości materaca?
W takim przypadku powinniśmy wybrać dwa oddzielne materace, na przykład dwa o szerokości 80 centymetrów albo 90 centymetrów. Wtedy każda osoba będzie mogła spać na najbardziej komfortowym dla niej materacu. Nasza firma wykonuje też materace na wymiar, dlatego możemy zrobić je w wymiarach mniejszych lub większych niż zaprezentowane.
Czy możemy jakość podnieść twardość używanego już materaca?
W takim przypadku polecamy znajdujące się w naszej ofercie materace nawierzchniowe. Zbudowane są z jednej warstwy maty kokosowej zamkniętej w komfortowym pokrowcu. Nakładamy je na obecnie używany materac albo wersalkę, aby podnieść twardość nawierzchni.
Czy maty kokosowe są higieniczne?
Stosowane przez nas maty kokosowe wykonane są z naturalnych włókien kokosowych połączonych lateksem. Dzięki temu posiadają właściwości antyalergiczne – zmniejszają rozwój grzybów i innych drobnoustrojów. Mogą być stosowane również przez alergików – polecamy wtedy wybranie modelu z pianką CITRON o właściwościach bakteriobójczych.