Materace termoelastyczne

Pianki termoelastyczne są uznawane za jedne z najbardziej zaawansowanych materaców – właśnie materace z tych pianek są również droższe od innych modeli. Płacimy jednak za wyjątkowy komfort snu gwarantowany przez materiał opracowany dla NASA.

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama materaców termoelastycznych, które zapewniają wyjątkowy komfort swoim użytkownikom. Jeśli poszukujesz komfortowego materaca, sprawdź nasze propozycje!

Materac termoelastyczny – budowa
W naszych materacach termoelastycznych stosujemy grube warstwy profilowanej pianki termoelastycznej. Jest to pianka poliuretanowa, która określana jest także jako VISCO czy memory.

Tym, co wyróżnia piankę VISCO na tle innych pianek, jest jej plastyczność. Pianka ta dopasowuje się do kształtu ludzkiego ciała nie tylko pod wpływem samego nacisku, ale również ciepła. Wtedy nabiera miękkości i otula nas. Dzięki temu zapewnia wyjątkowy komfort snu – możemy poczuć się na niej jak na chmurce.

Pianka termoelastyczna ma bardzo wysoką elastyczność punktową – oznacza to, że odkształca się tylko w tych miejscach, na które wywołujemy nacisk. Wobec tego zapewnia tak wysoki komfort snu u osób mających problemy z nadmiernym napięciem mięśniowym, bólami kręgosłupa, drętwieniem kończyn. Nacisk na powierzchnię ciała jest wtedy dużo mniejszy, co powoduje rozluźnienie mięśni oraz swobodne krążenie krwi.

Dla kogo materac termoelastyczny będzie najlepszy?
Dzięki swoim właściwościom materace termoelastyczne mają wielu fanów na całym świecie. Są wybierane przez osoby, które poszukują wyjątkowego komfortu snu.

Sprawdzają się również w przypadku problemów z kręgosłupem i mięśniami, rekomendowane są jako materace ortopedyczne i przeciwodleżynowe. Mogą być również stosowane z regulowanymi stelażami.

Jako że materace termoelastyczne najczęściej są miękkie lub bardzo miękkie, nie zawsze są preferowane przez osoby ważące więcej niż 80 kilogramów. W takim przypadku zaleca się wybranie materaca z warstwą pianki termoelastycznej i rdzeniem ze sprężyn kieszeniowych – wtedy materac ma większą stabilność i trwałość.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy materace termoelastyczne są trwałe?
  Zasadniczo tak, niemniej jednak w nie każda pianka termoelastyczna jest dobrej jakości. W naszych materacach stosujemy tylko najlepsze pianki VISCO ze specjalnym profilem, dlatego one posłużą na lata.
 2. Czy materac z pianki termoelastycznej jest dobry na zimę?
  Jak najbardziej! Pianka ta kumuluje ciepło, dlatego zapewnia wyższy komfort w trakcie chłodniejszych dni. W związku z tym materace termoelastyczne nie zawsze sprawdzają się na lato, niemniej jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.
 3. Dlaczego zapadamy się w materac z pianką termoelastyczna?
  Wynika to z samej budowy pianki. Jest ona bardziej mięsista i odkształca się wolniej niż inne pianki. Gdy naciśniemy ręką materac termoelastyczny, na jego nawierzchni jeszcze przez chwilę możemy zobaczyć odcisk dłoni. To właśnie efekt memory, czyli efekt pamięci. W związku z tym podczas snu na materacu termoelastycznym możemy mieć wrażenie zapadania się – nie odpowiada ono każdemu.
 4. Czy pianka termoelastyczna jest miękka czy twarda?
  Pianki termoelastyczne zaliczają się do grupy pianek miękkich (H2) oraz bardzo miękkich (H1) w zależności od producenta. Nie oznacza to jednak, że są przeznaczone tylko dla osób lekkich. Sprawdzają się też u osób cięższych, ale wtedy zalecamy materac z podbudową ze sprężyn kieszeniowych. Może on mieć również warstwę z maty kokosowej.
 5. Jak możemy nadać materacowi większą miękkość?
  Najlepszym wyborem będzie zakupienie materaca nawierzchniowego wykonanego w całości z pianki lateksowej otoczonej pokrowcem. Takie materace można ułożyć na obecnie używanym materacu czy na wersalce. Poprawiają komfort od razu i bez ponoszenia wysokich kosztów.