Materace średnio-twarde
Materace średnio-twarde (H3) zaliczane są do najbardziej popularnych. Odpowiadają większości użytkowników, dlatego sprzedają się najlepiej. Są one dostępne również w naszym sklepie on-line w szerokim wyborze – zachęcamy do sprawdzenia wszystkich modeli!

Materace średnio-twarde dostępne są w dwóch wariantach – jako piankowe i kieszeniowe. Różnią się pomiędzy sobą zastosowanymi materiałami, a także właściwościami. Poniżej prezentujemy główne różnice pomiędzy tymi dwoma typami materaców.

Budowa materaców średnio-twardych
Do uzyskania średniej twardości (H3) materaca stosuje się przede wszystkim odpowiednie pianki, które pozwalają na uzyskanie optymalnego komfortu. Pianki te wykonane są z wysokiej jakości tworzyw gwarantujących wytrzymałość, trwałość oraz higienę.

Dostępne w naszej ofercie materace średnio-twarde są wykonane przede wszystkim z pianek termoelastycznych VISCO, czyli pianek memory, które dobrze dopasowują się do ciała pod wpływem temperatury oraz nacisku, a także pianek wysokoelastycznych CITRON posiadających właściwości bakteriobójcze potwierdzone przez certyfikat SANITIZED®.

W przypadku materaców kieszeniowych stosujemy sprężyny kieszeniowe, które ułożone są w 7 stref twardości odpowiadających anatomicznej budowie ciała ludzkiego. Sprężyny pracują osobno i dzięki temu dobrze dopasowują się do krzywizn ciała. Materace piankowe wykonujemy w całości z pianek układanych warstwowo. Wyróżniają się one większą przewiewnością w stosunku do materaców kieszeniowych.

Dwustronne materace średnio-twarde
W sprzedaży posiadamy również materace dwustronne, czyli wykończone innymi materiałami z każdej strony. Strony różnią się wtedy również twardością.

Oferujemy materace dwustronne o twardościach H3 – średnio-twardy oraz H4 – twardy, a także H3 – średnio-twardy oraz H2 – miękki. Użytkownik może wtedy wybrać taką stronę, na której będzie spało mu się wygodniej.
Najczęściej zadawane pytania:

Czy materace średnio-twarde są dobre dla każdego?
Generalnie, materac średnio-twardy stanowi dobre pośrednie rozwiązanie pomiędzy materacem twardym i miękkim, niemniej jednak nie będzie idealny dla każdego. Niektóre osoby czują się bardziej komfortowo na materacach miękkich, inne preferują te twarde. Najlepiej przetestować materac albo kupić materac dwustronny z różnymi twardościami.
Jaki ciężar użytkownika jest rekomendowany przy materacach średnio-twardych?
Materace średnio-twarde polecane są przede wszystkim dla osób ważących od 80 do 100 kilogramów. Warto jednak pamiętać o tym, że najważniejszy jest komfort, dlatego nie powinniśmy kierować się tylko ciężarem użytkownika materaca.
Czy materace średnio-twarde są wytrzymałe?
Wszystkie stosowane przez nas materiały zapewniają wysoką trwałość naszych materaców. Aby podwyższyć trwałość materaca powinniśmy regularnie zmieniać jego stronę oraz orientację. Ważne jest również stosowanie odpowiednich stelaży do łóżek.
Czy materace średnio-twarde mają właściwości ortopedyczne?
Tak, wybrane materace średnio-twarde w naszej ofercie posiadają właściwości ortopedyczne. Polecamy modele z pianką lateksową oraz z pianką termoelastyczną VISCO, czyli memory. Pianki te bardzo dobrze podtrzymują sylwetkę, dając wysokie poczucie komfortu. Mają również właściwości przeciwodleżynowe.
Co wtedy, gdy materac średnio-twardy mi nie odpowiada?
W takim przypadku zalecamy zapoznanie się z naszą ofertą materaców nawierzchniowych. Są one nakładane na używane już materace i pozwalają na zmianę ich właściwości. Gdy chcemy uzyskać większą twardość, zalecamy materac z matą kokosową, gdy ma być bardziej miękki, polecamy piankę termoelastyczną lub lateksową bardzo miękką (H1).