Materace dwustronne
Dobierz stronę idealną dla siebie! Nasze materace dwustronne pozwalają na korzystanie z każdej ze stron materaca. Dzięki czemu możemy użytkować go jeszcze dłużej, a także dopasowywać do swoich indywidualnych preferencji, a także pory roku.

Materace dwustronne to sprawdzony wybór dla osób wymagających, które jednocześnie poszukują funkcjonalnych produktów. Zapraszamy do sprawdzenia naszych modeli i zachęcamy do złożenia zamówienia!

Materace dwustronne – budowa
Nasze materace dwustronne są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Oferujmy przede wszystkim materace kieszeniowe, czyli wykonane z użyciem wkładu ze sprężyn kieszeniowych. Każda sprężyna otoczona jest kieszonką, dlatego znajduje się oddzielnie od innych, zapewniając wyższy komfort snu. Sprężyny kieszeniowe pracują z każdej strony tak samo, dlatego są często stosowane w materacach dwustronnych.

Materace wykańczamy wysokiej jakości piankami i matami w zależności od modelu. Stosujemy przede wszystkim pianki wysokoelastyczne, w tym certyfikowaną piankę CITRON o właściwościach bakteriobójczych. Także używamy wysokiej klasy pianek termoelastycznych, które reagują nie tylko na nacisk, ale także dopasowują się do ciała pod wpływem jego ciepła Wybrane materace posiadają również warstwę kokosu lateksowanego i lateksu, które poprawiają komfort snu i dobrze odprowadzają wilgoć.

Dzięki dwustronnej konstrukcji naszych materaców użytkownik może wybrać taką stronę, która odpowiada mu najbardziej. Przykładowo, na lato polecamy stronę lateksową lub z pianki wysokoelastycznej, które są chłodniejsze w odbiorze, z kolei na zimę stronę z pianką termoelastyczną, która otula ciało i dobrze trzyma ciepło.

Materace dwustronne – dwie różne twardości
Wykonujemy również materace dwustronne posiadające dwie różne twardości – najczęściej z jednej strony materac jest twardy (H4) albo średnio-twardy (H3), natomiast z drugiej strony jest miękki (H2). Taka budowa pozwala również na dopasowanie poziomu komfortu snu u osób, które nie wiedzą, jaka twardość materaca byłaby dla nich odpowiednia.
Najczęściej zadawane pytania:

Czy zawsze warto kupować materace dwustronne?
Materace dwustronne mają wielu zadowolonych użytkowników, ponieważ pozwalają na dopasowanie poziomu komfortu do indywidualnych oczekiwań. Niemniej jednak wtedy, gdy wiemy, czego dokładnie oczekujemy, możemy wybrać materac jednostronny – z wysokiej jakości piankami z jednej strony. Oczywiście, możemy używać go także dwustronnie, ale z drugiej strony będzie on posiadał standardową piankę PUR, która nie jest tak wygodna.
Jaką stronę materaca dwustronnego użytkować?
Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Za najbardziej komfortowe uznawane są pianki lateksowe i termoelastyczne, ale najlepiej samemu przetestować przez kilka dni pod rząd każdą ze stron materaca, aby wybrać taką, która będzie dla nas najwygodniejsza.
Jak często należy odwracać materac?
Materac powinniśmy odwracać przynajmniej raz na pół roku. Ma to również na celu poprawę jego trwałości. Używanie materaca tylko jednej strony przyczynia się do jego szybszego zużycia.
Czy materace można odwracać przodem do tyłu?
Nasze materace możemy odwracać nie tylko górą na dół, ale również przodem do tyłu. Znajdują się w nich symetrycznie ułożone sprężyny, dlatego można używać ich w każdej orientacji – nie mają określonego przodu i tyłu.
Czy pokrowiec materaca jest z każdej strony taki sam?
Tak, nasze pokrowce są takie same z jednej i z drugiej strony materaca, dlatego nie trzeba dodatkowo zmieniać pozycji pokrowca. Z każdej strony zapewnia takie same funkcje.