Materace antyalergiczne

Zaprojektowane z myślą o osobach z alergiami – materace antyalergiczne wykonane są ze specjalnych materiałów, które posiadają antyalergiczne właściwości i dzięki temu zapewniają wysokie bezpieczeństwo i komfort snu przez całą noc.

Materace antyalergiczne naszej produkcji są produkowane z najwyższej jakości materiałów zapewniających trwałość i wygodę. Wyróżniają się także bardzo atrakcyjnymi cenami, dlatego są najlepszym wyborem dla osób poszukujących niezawodnych materaców o antyalergicznych właściwościach bez przepłacania.
nami.

Budowa materaca antyalergiczne
Materace antyalergiczne oferowane są w dwóch wariantach – jako materace sprężynowe (kieszeniowe), a także jako materace piankowe. Wszystkie modele dostępne są w wielu wariantach rozmiarowych do łóżek jednoosobowych i dwuosobowych.

Materace sprężynowe ze sprężynami kieszeniowymi posiadają 7 stref komfortu, które odpowiadają anatomicznej budowie ciała człowieka. Dzięki temu, że każda sprężyna zamknięta jest w kieszonce, materac ma wysoką elastyczność punktową i jest bardziej higieniczny.

Materace piankowe wykonane są w całości z pianek. W naszych materacach stosujemy kilka rodzajów pianek układanych warstwowo, dlatego zapewniają one jeszcze większy komfort i trwałość materaca.

W naszej ofercie dostępne są też materace nawierzchniowe – to przystępna cenowo propozycja dla osób chcących szybko poprawić komfort snu, bez potrzeby kupowania standardowego materaca. Wystarczy nałożyć materac nawierzchniowy na obecnie używany materac albo wersalkę.

Materiały zapewniające najwyższe bezpieczeństwo
Materace antyalergiczne wykonujemy z użyciem pianki poliuretanowej CITRON z certyfikatem SANITIZED®. Pianka jest wykonana z użyciem substancji niszczącej drobnoustroje, dlatego gwarantuje wyższy poziom higieny.

Używamy również kokosu lateksowanego i pianek lateksowych, które bardzo dobrze odprowadzają wilgoć, posiadają właściwości antygrzybiczne oraz przeciwdziałają rozwojowi roztoczy.

Stosujemy również organiczne kleje wodne firmy SIMALFA, które są całkowicie bezpieczne dla człowieka oraz dla środowiska naturalnego.

Nasze materace antyalergiczne wykańczane są pokrowcami SILVERCARE z dzianiny membranowej, które posiadają właściwości antyalergiczne.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jakie materace antyalergiczne są lepsze – piankowe czy sprężynowe?
  Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe mają swoich zwolenników. Zasadniczo eksperci rekomendują używanie materaców piankowych, które są bardziej przewiewne od materaców sprężynowych. Jednak także materace sprężynowe mają wielu zadowolonych użytkowników.
 2. Jakie właściwości posiada pianka CITRON?
  Stosowana przez nas żółta pianka CITRON jest pianką wysokoelastyczną – znacznie trwalszą od zwykłych pianek poliuretanowych. Posiada certyfikat SANITIZED®, ponieważ została wykonana z użyciem środków o właściwościach bakteriobójczych. Certyfikat SANITIZED® przyznawany jest przez szwajcarską firmę zajmującą się testowaniem materiałów pod kątem ochrony antybakteryjnej.
 3. Czy materac antyalergiczny musi mieć specjalny pokrowiec?
  Tak, jest to zalecane. Pokrowce zapewniają wyższy komfort i pozwalają na poprawę cyrkulacji powietrza. Chronią również wnętrze materaca przed zabrudzeniami, dlatego poprawiają jego poziom higieny. W naszych materacach antyalergicznych stosujemy specjalne pokrowce membranowe SILVERCARE, które posiadają właściwości antyalergiczne. Dobrze odprowadzają wilgoć i ograniczają proces rozwoju bakterii i roztoczy.
 4. Czy możemy zdjąć pokrowiec z materaca, aby go wyprać?
  Tak, jest to możliwe. Nasze pokrowce wyposażone są w praktyczne zamki pozwalające na łatwe zakładanie i zdejmowanie. Zaleca się pranie pokrowca w temperaturze 60 stopni Celsjusza, aby zlikwidować szkodliwe drobnoustroje.
 5. Aby materac antyalergiczny mógł zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, należy regularnie prać jego pokrowiec, a sam materac co kilka miesięcy odwracać. W przypadku materaców jednostronnych zaleca się zmianę orientacji materaca – przód na tył. To pozwala także na wydłużenie trwałości materaca. Materac możemy też delikatnie odkurzać.