najlepszy materac luksusowy

Najlepsze materace luksusowe do spania

Chcesz wysypiać się każdej nocy i wstawać z uśmiechem na ustach? Dokuczają Ci bóle pleców lub nadmierne napięcie mięśniowe? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu nowego materaca. Sprawdź razem z nami najbardziej luksusowe materace do spania, na których sen to prawdziwa przyjemność!

Dobry materac wcale nie musi kosztować fortuny. W sprzedaży znajdziemy jednak i takie materace, których cenę można porównać do dobrego samochodu używanego. 

Takie luksusowe materace do spania produkowane są z materiałów droższych niż te stosowane w zwykłych materacach. Oczywiście, na cenę wpływa również marka i marketing, dlatego też materace niektórych producentów mają tak wysokie ceny.

Czym dokładnie charakteryzują się luksusowe materace? Z jakich materiałów są produkowane? Ile trzeba za nie zapłacić? Czy można kupić je w bardziej atrakcyjnych cenach? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami! 

Luksusowy materac – czyli jaki?

materac luksusowy

Pod pojęciem „luksusowy materac” może kryć się wiele różnych typów materaców. To ogólne określenie, które stosowane jest na materace wysokiej jakości, o wyższej cenie.

Co ważne, nie każdy materac luksusowy jest gwarantem komfortu. Niektóre osoby wolą materace tańsze, na których lepiej się wysypiają. Również materace, które są oferowane przez luksusowe marki w bardzo wysokich cenach, często można kupić nawet o połowę taniej.

Gdy zatem poszukujesz komfortowego materaca, który będzie mógł zapewnić Ci maksymalny relaks, sprawdź z nami dokładnie czym są materace luksusowe! Być może taki właśnie model będzie mógł zagościć w Twojej sypialni – bez przepłacania?

Z jakich materiałów produkuje się luksusowe materace?

Najtańsze materace dostępne w sprzedaży wykonuje się z pianek poliuretanowych nazywanych piankami tapicerskimi czy meblowymi, na przykład pianek T-25. Takie pianki są bardzo tanie, ale, niestety, nie są one w stanie zapewnić właściwego komfortu wypoczynku.

Takie pianki poliuretanowe posiadają bardzo słabą elastyczność punktową, czyli uginają się na powierzchni znacznie większej niż miejsce nacisku. Dodatkowo, narażone są na szybsze wygniatanie, dlatego też często nawet po roku są niewygodne.

Na materace określane mianem luksusowych stosuje się przede wszystkim dwa rodzaje materiałów, a mianowicie są to:

  • pianki termoelastyczne
  • pianki lateksowe

Dodatkowo, stosuje się w nich także różne materiały na rdzeń. Najczęściej są to wkłady sprężynowe – kieszeniowe typu Multipocket, pianki wysokoelastyczne, a także lateks – materace te wykonuje się wtedy z jednego bloku lateksu.

Co warto wiedzieć o tych materiałach? Zachęcamy do sprawdzenia!

Materace kieszeniowe Multipocket

Dzisiaj materace sprężynowe – kieszeniowe są bardzo popularne. To alternatywa dla popularnych kiedyś materaców bonellowych, które posiadają duże, połączone ze sobą sprężyny. 

W materacach kieszeniowych każda sprężyna jest pakowana osobno w kieszonkę – stąd też pochodzi ich nazwa. Taka konstrukcja powoduje, że materac ma wysoką elastyczność punktową.

Im więcej sprężyn, tym elastyczność ta będzie większa. Właśnie dlatego w luksusowych materacach spotyka się konstrukcję typu Multipocket, czyli znacznie większą liczbę kieszonek ze sprężynami.

W zwykłym materacu znajduje się 272 sztuk sprężyn na m2, natomiast w materacu Multipocket w naszej ofercie to aż 508 sztuk sprężyn na m2! Doskonałym przykładem jest tutaj materac Multipocket z obustronnym lateksem i kokosem Horus.

Dodatkowo, dla jeszcze większego komfortu, materace te posiadają strefy twardości, czyli specjalne pasy, które tworzone są przez sprężyny o różnych twardościach. Są one dostosowane do anatomii ciała człowieka, dlatego zapewniają właściwe podparcie dla każdej partii ciała.

Może zainteresuje Cię: Jak dobrać materac dla dwojga?

Pianki w luksusowych materacach

Materace luksusowe są także wyposażone w pianki. Są to pianki wyższej klasy, które posiadają także wyższą cenę, ale mogą zagwarantować większy komfort snu.

Na rdzeń materaców luksusowych najczęściej wybierane są pianki wysokoelastyczne (HR). W porównaniu do zwykłych pianek poliuretanowych są od nich bardziej elastyczne i trwalsze. Także rdzeń może być lateksowy – dotyczy to materaców wykonanych z jednego bloku lateksu.

Do obłożenia rdzenia w materacach kieszeniowych oraz piankowych stosuje się:

  • pianki termoelastyczne – VISCO
  • pianki lateksowe

Pianki termoelastyczne

Luksusowe materace z piankami termoelastycznymi są w stanie zapewnić wyjątkowy komfort snu. Są to pianki nazywane także jako VISCO czy memory, ponieważ posiadają efekt pamięci – po naciśnięciu na piankę przez krótki czas widać powstały na niej odcisk.

Pianki termoelastyczne reagują przy tym nie tylko na sam nacisk, ale również na ciepło ludzkiego ciała. Stają się wtedy bardziej miękkie i przyjemne je otulają. Nie wywierają nadmiernego nacisku, dlatego produkuje się z nich także materace ortopedyczne, przeciwodleżynowe. Zmniejszają ryzyko bólu pleców, redukują napięcie mięśniowe.

Pod względem ceny są dość drogie, lecz tańsze od materaców lateksowych.

Pianki lateksowe

Także bardzo dobrym wyborem są materace lateksowe. Te najbardziej luksusowe wykonuje się z lateksu naturalnego, czyli mleczka z drzew kauczukodajnych. W użyciu znajdują się także tańsze lateksy syntetyczne. Producenci materaców wykorzystują też lateks mieszany – syntetyczny z naturalnym w różnych proporcjach.

Takie materace gwarantują maksymalny komfort, lecz kosztują niemało – to nawet kwestia paru tysięcy złotych.

Gdzie można kupić luksusowe materace w przystępnych cenach?

Ceny luksusowych materaców mogą wynosić nawet około 10 000 złotych w zależności od wykorzystanych materiałów, rozmiaru, a także marki.

Za dobry materac nie trzeba jednak płacić tak dużo. W naszym sklepie przygotowaliśmy dla klientów szeroką gamę wysokiej klasy materaców produkowanych z tych samych materiałów, co materace droższych marek, na przykład: