materace-do-hoteli

Materace hotelowe oraz materace do pensjonatów – jaki materac wybrać?

Materace do hoteli i pensjonatów – jaki materac wybrać?
O zadowoleniu z pobytu w hotelu czy w pensjonacie decyduje nie tylko jego standard, czy jakość obsługi, ale również komfort snu. Jakie materace najlepiej sprawdzają się w obiektach noclegowych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Szukanie dobrych hoteli, pensjonatu, willi czy apartamentu jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Gdy mamy do dyspozycji internet, możemy błyskawicznie sprawdzić opinie na temat różnych obiektów noclegowych zlokalizowanych praktycznie na całym świecie. W recenzjach znajdziemy najróżniejsze informacje, w tym także te, które dotyczą wygody snu.
O wygodzie snu w obiekcie noclegowym decyduje przede wszystkim zastosowany materac, który umieszczony jest w łóżku. Jakie materace hotelowe będą najlepszym wyborem? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Przy zamówieniu powyżej 5 sztuk materaców otrzymasz indywidualną wycenę. Zapraszam do kontaktu pod numerem: 795 066 710

Minimalne wymiary materaców hotelowych

Przepisy wskazują, że łóżka przeznaczone do hoteli oraz w innych obiektach świadczących usługi hotelarskie powinny posiadać wymiary wynoszące co najmniej 90×200 cm w przypadku łóżka jednoosobowego, a także minimum 140×200 dla łóżka dwuosobowego. Podstawa prawna: Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz.U. z 2011 r. nr 259 poz. 1553).
Poza tymi wymaganiami hotelarz ma już dowolność w wyborze modelu łóżka oraz materaca do swojego obiektu. Co sprawdzi się najlepiej, aby goście mogli wspominać pobyt dobrze?

Łóżko standardowe czy kontynentalne?

W obiektach noclegowych możemy znaleźć różnego rodzaju łóżka, które podzielić można na dwie kategorie, a mianowicie na:

  • kontynentalne
  • standardowe

W Polsce najczęściej spotykamy łóżka standardowe, które posiadają konstrukcję składającą się z ramy ze stelażem oraz z materaca. Na Zachodzie, a także w USA bardziej popularne są łóżka kontynentalne, które posiadają już inną budowę, co przekłada się także na ich komfort użytkowania. Takie łóżka są także postrzegane jako bardziej luksusowe.

Łóżko kontynentalne – wysokie łóżko posiadające kilka materaców ułożonych na siebie warstwowo. Podstawa to drewniana rama z nóżkami, na którą nakłada się materac bazowy sprężynowy (tzw. boxspring). Na materacu bazowym umieszcza się drugi materac przeznaczony do spania. Dodatkowo, w niektórych łóżkach kontynentalnych dla większego komfortu stosuje się toppery – cieńsze materace nawierzchniowe. Łóżka kontynentalne najczęściej posiadają tapicerowane ramy. Gdy chodzi o komfort, łóżka kontynentalne mogą zapewnić lepszą jakość snu, dlatego też możemy zobaczyć je w wielu hotelach wyższej klasy. Są one jednak droższe od łóżek standardowych. Warto jednak wskazać, że także te drugie są w stanie zapewnić przyjemny sen pod warunkiem, gdy dobierzemy do nich odpowiedni materac.

Dobrym rozwiązanie wydaje się połączenie obu opcji. Standardowe łóżko + dobry materac kieszeniowy + materac nawierzchniowy.

Najczęściej wybieranym modelem do hoteli i pensjonatów jest kieszeniowy Morfeusz. Jest to trwały materac kieszeniowy, wzmocniony i utwardzony matą kokosową. Do tego świetnie sprawdzi się nakładka z miękkiej pianki visco. Dzięki takiemu połączeniu można z łatwością wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba jedynie górną część – nakładkę. Bez konieczności ponoszenia kosztów całego materaca.

Zadzwoń 795 066 710 lub napisz do nas na kontakt@materaceproducenta.pl, przygotujemy indywidualną ofertę dla Ciebie.

Klienci bardzo sobie chwalą to połączenie.

Dodatkowym atutem dla hotelu może być możliwość wyboru twardości materaca przez klienta. Jeżeli klient preferuje bardziej miękki materac, stosuje się nakładkę. Jeżeli bardziej twardy można zdjąć nakładkę i zostawić sam materac z kokosem.

Czym powinny cechować się wygodne łóżka w obiektach noclegowych? Jakie są materace hotelowe?

Aby zapewnić gościom maksimum komfortu, warto zapoznać się bliżej różnymi typami materaców. Jakie materac do hotelu lub pensjonatu będzie najlepszy? W sprzedaży możemy znaleźć obecnie pełną gamę materaców. Wśród nich znajdują się także modele, które rekomendowane są do obiektów noclegowych. Materace te możemy podzielić na różne kategorie, dlatego też przed dokonaniem zakupu warto bliżej się z nimi zapoznać.

Jakie materace do obiektów noclegowych:

  • sprężynowe
  • piankowe

Zarówno materace sprężynowe, jak i materace piankowe są w stanie zapewnić gościom wysoki komfort snu. Pierwszy typ materaców, czyli materace sprężynowe najczęściej występują w wariancie kieszeniowym. Materac kieszeniowy posiada sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach, dlatego też każda z nich pracuje indywidualnie. Taka konstrukcja przekłada się na wyższy komfort snu, ponieważ materac lepiej dopasowuje się do krzywizn ciała. Takie materace obkładane są piankami.
Materace kieszeniowe są też trwalsze niż wykonane z samej pianki. Z tego powodu są częściej wybierane do obiektów noclegowych.
Z kolei drugi typ materaców, czyli materace piankowe nie posiadają wkładu sprężynowego i w całości wykonane są z różnych typów pianek. Są bardziej higieniczne od materaców sprężynowych – w środku nie osadza się wtedy tak duża ilość kurzu, dlatego są one rekomendowane jako materace antyalergiczne. Zarówno materace kieszeniowe, jak i materace piankowe mogą posiadać różne warstwy innych materiałów. To właśnie one w głównej mierze decydują o ich komforcie. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne typy materaców.

Materac z pianki poliuretanowej T-25, T-30

Do jego produkcji stosuje się pianki poliuretanowe, w skrócie PUR. Są to pianki tapicerskie, stosowane w meblach tapicerowanych, na przykład kanapach czy fotelach. To najtańszy typ pianki, jednak nie zapewnia ona tak wysokiego komfortu i szybko się niszczy. Do obiektu noclegowego warto wybrać lepszej jakości materace.


Materac z pianki wysokoelastycznej

Pianka wysokoelastyczna to także pianka PUR – poliuretanowa, ale ze względu na swoją inną technologię produkcji posiada także inną budowę.
To pianka bardziej elastyczna i trwalsza od zwykłych pianek T-25 czy T-30, a przy tym ma niską cenę, dlatego też stanowi sprawdzony wybór do hoteli czy pensjonatów.


Materac kokosowy

Ten typ materaca posiada wkładkę z maty kokosowej. To mata wykonana ze sprasowanych włókien kokosowych, które nadają materacowi większą twardość. Materace kokosowe są rzadko spotykane w hotelach i innych obiektach noclegowych, ponieważ są zbyt twarde i mogą nie odpowiadać wszystkim gościom.

Materac z pianki termoelastycznej – VISCO


To jedna z najbardziej wygodnych pianek, która ma mięsistą strukturę i reaguje nie tylko na nacisk, ale również mięknie pod wpływem ciepłoty ciała. Takie materace są dość drogie, ale są także bardzo komfortowe ze względu na precyzyjne dopasowanie do krzywizn ciała, dlatego odpowiadają większości gości.

Materac lateksowy

To najwyższy luksus w branży materaców – materace lateksowe są nie tylko wyjątkowo wygodne, ale także trwałe. Produkowane są z lateksu syntetycznego, naturalnego albo też z ich mieszanki. Materace lateksowe ze względu na swoją wysoką cenę są rzadko spotykane w obiektach hotelowych.


Materace hotelowe. Jaka twardość będzie najlepsza?

Jako że z obiektów noclegowych korzystają różni goście, warto dobrać materac tak, aby odpowiadał on większości z nich. Gdy chodzi o twardość materaca, najlepszym rozwiązaniem będzie materac średnio-twardy, czyli oznaczony jako H3.

Materace średnio-twarde (H3) można sprawdzić na stronie:
https://materaceproducenta.pl/produkty/materace-srednio-twarde-h3/

Zadowolenie z noclegu jest powiązane nie tylko z typem materaca, ale także z jego czystością. Aby goście mogli bezpiecznie się wyspać, warto wybrać materac wyposażony w odpowiedni pokrowiec ochronny zabezpieczający przed przenikaniem zanieczyszczeń, a także ułatwiający higienę. Warto pamiętać o regularnym praniu pokrowca na materac – należy robić to w temperaturze 60-95 stopni Celsjusza, co pozwoli na usunięcie większości drobnoustrojów. Dodatkowo zastosować można higieniczne podkładki z tworzyw sztucznych, które dobrze chronią przed płynnymi zabrudzeniami.
Dla poprawy trwałości materac hotelowy należy regularnie odwracać. Dzięki temu jego eksploatacja będzie następować równomiernie. Wtedy, gdy materac jest już mocno zniszczony, czyli nie gwarantuje maksymalnego
komfortu snu lub też nie jest higieniczny, należy wymienić go na nowy. Goście śpiący na podniszczonych materacach na pewno nie będą zadowoleni, co może przełożyć się także na negatywną opinię o obiekcie. Dlatego też nowy materac warto potraktować jako inwestycję, która szybko zaprocentuje!

Pamiętaj o higienie materaca!

Przeczytaj jak czyścić materac.

materac hotelowy


Podsumowanie

Podsumowując, dobór odpowiedniego materaca do hotelu, pensjonatu czy też do inneg obiektu noclegowego ma szczególne znaczenie. Jego rodzaj będzie wpływał na komfort snu gości, a tym samym na ich satysfakcję z pobytu. Warto zatem postawić na wysoką jakość materaców, aby każdy odwiedzający dany obiekt mógł wspominać swój wyjazd tylko pozytywnie.

Optymalnym wyborem będzie materac kieszeniowy, który będzie średnio-twardy (np. średniotwardy materac Morfeusz). Dla maksymalnej higieny materace powinien być też wyposażony w pokrowiec, który można łatwo zdjąć i uprać.
W obiektach noclegowych świetnie sprawdzi się dodatkowa nakładka na materac np. z pianki visco.

Warto podkreślić, że w naszym sklepie przy zamówieniu powyżej 5 sztuk. Przygotowujemy indywidualną wycenę.
Zapraszam do kontaktu pod numerem: 795 066 710