Materac 160 na 200

Materac do łóżka 160×200 – jaki wybrać?

Materace o wymiarze 160×200 cm zaliczają się do jednych z najbardziej popularnych w naszej ofercie. Czym warto kierować się podczas poszukiwania najlepszego materaca w tym rozmiarze?

Komfortowy, trwały, higieniczny materac – właśnie takiego produktu powinniśmy poszukiwać, gdy chcemy wysypiać się każdego dnia. 

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę materaców do łóżek o różnych wymiarach. Jednym z najczęściej wybieranych jest materac 160×200, czyli o szerokości 160 cm oraz o długości 200 cm. Jeśli również myślisz o takim rozmiarze materaca do swojej sypialni, zapoznaj się już teraz z naszym poradnikiem!

Kiedy wybrać materac 160×200?

Jak wspomnieliśmy powyżej, materac 160×200 to materac, którego wymiary to 160×200 cm. Oznacza to, że jest on przeznaczony do ram łóżek o tych samych wymiarach. 

Materac o wymiarach 160×200 można ułożyć także na specjalnym stelażu pod materac ułożonym na podłodze. Wówczas rozmiar stelaża może być nieco większy. Także można położyć go na modnych teraz paletach – pamiętajmy jednak o tym, że nie zapewni nam on tak wysokiego komfortu jak specjalnie dopasowany stelaż.

Materac jak i łóżko w tym rozmiarze będzie bardzo dobrym wyborem dla par. Fajnym modelem jest materac typu DUO o dwóch różnych stopniach twardości po tej samej stronie materaca. Dzięki temu rozwiazaniu nawet osoby lubiące spać na różnych powierzchniach mogą wypoczywać na materacu komfortowo.
Do wyboru mamy twardości H1 i H2 w materacu dla par piankowym.

Materac do łóżka 160x200 para

Rodzaje materaców do łóżka 160×200

W sklepach znajdziemy wiele różnych typów materaców o wymiarze 160×200. Są to materace, które produkuje się z różnych materiałów, co przekłada się również na ich komfort oraz trwałość.

Warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego rodzaju materaca do łóżka. Poznając charakterystykę różnych modeli, możemy wyselekcjonować taki, który będzie mógł całkowicie spełnić nasze wymagania.

Najpopularniejsze rodzaje materaców 160×200

  • materace kieszeniowe
  • materace piankowe
  • materace nawierzchniowe

Materace te oferowane są jako jednostronne oraz obustronne w zależności od zastosowanych materiałów dodatkowych.

Zatem, jaki materac 160×200 warto zakupić? Poniżej prezentujemy dokładne informacje o powyższych modelach i ich najważniejsze zalety i wady.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to rodzaj materaców sprężynowych, w których stosuje się specjalne sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach. Dzięki takiej konstrukcji materac cechuje się lepszą sprężystością i dokładnym dopasowaniem do krzywizn ciała.

Sprężyny kieszeniowe stanowią wewnętrzny rdzeń materaca kieszeniowego. Najczęściej posiadają specjalne strefy twardości, czyli sprężyny różniące się twardością. Są one ułożone tak, aby odpowiadać anatomii człowieka i zapewniać komfortowe wsparcie.

Ze względu na swoją trwałość materace kieszeniowe są rekomendowane także dla osób o dużym ciężarze ciała.

Rdzeń kieszeniowy może być obłożony różnymi materiałami, które nadają materacom kieszeniowym określone właściwości:

  • pianka termoelastyczna (VISCO) – reaguje na nacisk i ciepło ludzkiego ciała, jest miękka w dotyku, daje efekt ciepłego otulenia, polecana dla osób z problemami z kręgosłupem
  • pianka lateksowa – lateks to jeden z najlepszych materiałów stosowanych do produkcji materaców, świetnie dopasowuje się do ciała i jest bardzo trwały, ale także dość drogi
  • pianka wysokoelastyczna (HR) – pianka o specjalnej strukturze, która poprawia jej dopasowanie i trwałość, to ekonomiczny wybór dla szukających komfortu, pianka dostępna jest w różnych wariantach twardości
  • wkład kokosowy – utwardza materac, poprawia jego trwałość

Materace kieszeniowe można sprawdzić w naszym sklepie po adresem: https://materaceproducenta.pl/produkty/materace/materace-kieszeniowe-160×200/

Materace piankowe

Materace piankowe 160×200 są wykonane najczęściej tylko z pianek, które stanowią zarówno rdzeń, jak również otaczające go materiały. 

Taka konstrukcja powoduje, że materace te są bardziej elastyczne – można stosować je także do stelaży regulowanych. Są też rekomendowane dla alergików. Sprawdzą się również u osób z bolącymi plecami.

Materace piankowe posiadają rdzeń z pianki HR lub pianki tapicerskiej i uzupełnione są kilkucentymetrowymi warstwami pianki lepszej jakości, na przykład pianki termoelastycznej (VISCO), pianki lateksowej.

Z materacami piankowymi w naszym sklepie o wymiarze 160×200 można zapoznać się na stronie: https://materaceproducenta.pl/produkty/materace/materace-piankowe-160×200/

Materace nawierzchniowe

To specjalny typ materaców, które układane są na wierzchu obecnie użytkowanego łóżka. Są zbudowane z cienkich, kilkucentymetrowych warstw pianki albo maty kokosowej, które są umieszczone w pokrowcu.

Materace nawierzchniowe rekomendowane są dla osób, które chcą poprawić komfort obecnie stosowanego materaca lub wersalki. Materac nawierzchniowy z maty kokosowej może nadać nawierzchni większą twardość, z kolei ten z pianki termoelastycznej lub lateksowej – większą miękkość.

Rozmiar materaca nawierzchniowego dobieramy do rozmiaru materaca pod spodem albo do rozmiaru innego podłoża, na przykład rozłożonej wersalki.

Z materacami nawierzchniowymi 160×200 można zapoznać się w naszym sklepie pod adresem: https://materaceproducenta.pl/produkty/materace/materace-nawierzchniowe-160×200/

Materac do łóżka 160x200 rodzina

Materac 160×200 – dla jednej czy dla dwóch osób?

Materac w rozmiarze 160×200 może być użytkowany zarówno przez jedną, jak również przez dwie osoby jednocześnie. Jeśli chcemy zdecydować się na materac tego typu dla dwóch osób jednocześnie, które mają inne preferencje dotyczące twardości nawierzchni, warto sprawdzić materac typu DUO. Materac ten został opracowany specjalnie z myślą o parach. To materac piankowy, w którym jedna połowa jest miękka (H1), natomiast druga połowa średnio miękka (H2). Materac ten w całości wykonany z pianki wysokoelastycznej zwanej również pianką HR ma właściwości ortopedyczne i antyalergiczne.

Zatem materac typu DUO jest doskonałym pomysłem dla każdej pary, która ma trudności w doborze odpowiedniego materaca, ale chciałaby uniknąć potrzeby kupowania dwóch osobnych materaców.

Przeczytaj artykuł: Jak dobrać materac dla dwojga

Kup teraz wygodny materac 160×200

Jeśli chcesz zakupić komfortowy materac 160×200, możesz zrobić to nawet teraz – bez potrzeby wychodzenia z domu. 

Materace w tym rozmiarze znajdziesz w naszym sklepie on-line w wielu interesujących wariantach do wyboru – zapewniamy szybką i darmową wysyłkę na terenie całego kraju oraz 30 dniowy okres bezpłatnego testowania materaca.

Izabela Karkocha
Od 7 lat prowadzi sklep z materacami do spania. Interesuje się i cały czas pogłębia swoją wiedzę dotyczącą wpływu snu na zdrowie, produktywność i długowieczność.
Rozwija kanał na YouTube o tym jak spać lepiej i wygodniej.